C++ OD PODSTAW DO MATURY

Zadanie SL06 - Konwersja liczby z innego systemu (2-9) na dziesiętny w C++

Zagadnienia: konwersja liczb, reszta z dzielenia, funkcje
Z innego na dziesietny c++

Poniżej znajdziesz przykładowe rozwiązanie zadania. Staraj się napisać program samodzielnie. Jeżeli to Ci się nie uda, skorzystaj z rozwiązania, ale po tym ponownie napisz program bez pomocy materiałów. Tylko w taki sposób możliwe jest nauczenie się programowania.

Zdjęcie w nagłówku - British Museum (Londyn)

Żródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:British_Museum_Great_Court,_London,_UK_-_Diliff_(cropped).jpg (publikowane na wolnych licencjach)

Muzeum Brytyjskie (ang. British Museum) – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, mieszczące się w Londynie.

Muzeum powstało z inicjatywy sir Hansa Sloane’a, lekarza, przyrodnika i kolekcjonera. Chciał on zabezpieczyć swoją kolekcję literatury i dzieł sztuki, liczącą ponad 71 tysięcy obiektów. Zaoferował więc jej sprzedaż za 20 tysięcy funtów królowi Jerzemu II. Mimo że monarcha nie wykazywał większego zainteresowania zbiorami Sloane’a, to jednak Parlament, głównie za sprawą Arthura Onslowa, zdecydował się na zakup. Uchwała o utworzeniu Muzeum Brytyjskiego została przyjęta 7 czerwca 1753 r.

Tekst pochodzi ze strony: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Brytyjskie
Wykorzystane obrazy pochodzą ze stron zawierających materiały na wolnych licenach: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Garuda_-_British_Museum_-_Joy_of_Museums.jpg https://pixabay.com/pl/photos/british-muzeum-historia-staro%C5%BCytny-747616/ https://www.flickr.com/photos/bram_souffreau/3199663901 https://www.maxpixel.net/British-Museum-Chessmen-Pieces-Chess-Lewis-Chessmen-1435087