Witryny Google

Narzędzie Witryny Google jest darmową aplikacją umożliwiającą tworzenie witryn na podstawie gotowych szablonów. Tworzenie witryny nie wymaga od użytkownika znajomości kodu. Użytkownik wskazuje obiekty, takie jak grafika, film, pole tekstowe i pozycjonuje je na stronie witryny. Witryny tworzone w tym narzędziu mogą być wielostronicowe.

Witryny tworzone za pomocą tego narzędzia są w pełni responsywne, to znaczy przygotowane do wyświetlania na ekranach urządzeń mobilnych.

Narzędzie to wchodzi w skład oprogramowania w chmurze Google. Pliki tworzone za pomocą tego narzędzia, przechowywane są na dysku w chmurze. Niekomercyjny użytkownik ma do dyspozycji 15 GB miejsca na dysku, ale witryny tworzone w tym narzędziu, choćby bardzo duże, nie pomniejszają przestrzeni dysku użytkownika. Można więc tworzyć nieograniczone zasoby.

Przygotowana witryna jest publikowana bezpośrednio na serwerze Google. Użytkownik ma możliwość wybrania ostatniego członu adresu URL lub wskazania adresu z innej domeny.

Tworzenie stron internetowych, jak również publikowanie ich na serwerze, jest całkiem bezpłatne.

Możliwość połączenia witryny z innymi narzędziami dysku w chmurze (dokumenty, arkusze, prezentacje, formularze) w dużym stopniu poszerza potencjał narzędzia.

Omawiane w tym materiale narzędzie doskonale nadaje się do tworzenia edukacyjnych stron internetowych, jak również stron hobbystycznych.

Witryna, na której teraz jesteś, została przygotowana w tym narzędziu.

Życzę udanej pracy, wspaniałych witryn i dużego grona odbiorców.

Przykład witryny o wakacyjnej wyprawie

Przykład witryny z informacjami o rekrutacji

Grafika wykorzystana w nagłówku pochodzi z darmowych źródeł

https://pixabay.com/pl/ziemia-globus-%C5%9Bwiat-kontynentach-1757617/