C++ OD PODSTAW DO MATURY

Zadanie SL09 - Konwersja liczby między systemami - kalkulator w C++

Zagadnienia: konwersja liczb, reszta z dzielenia, funkcje
Z dowolnego na dowolny C++

Poniżej znajdziesz przykładowe rozwiązanie zadania. Staraj się napisać program samodzielnie. Jeżeli to Ci się nie uda, skorzystaj z rozwiązania, ale po tym ponownie napisz program bez pomocy materiałów. Tylko w taki sposób możliwe jest nauczenie się programowania.

Zdjęcie w nagłówku - Studio Harry Potter (Londyn)

Żródło: https://pxhere.com/en/photo/663763 (publikowane na wolnych licencjach)

Ślady Harry'ego Pottera rozsiane są po całej Wielkiej Brytanii. W Edynburgu możemy usiąść w kafejkach, w których J.K. Rowling tworzyła swoją magiczną sagę. W Szkocji zobaczymy też wspaniały wiadukt Glenfinnan, nad którym Harry i Ron lecieli Fordem Anglią Weasley'ów, czy Dolinę Glen Nevis, w której kręcono część scen gry w Quidditcha. Wśród najważniejszych miejsc w Anglii związanych z Harry'm trzeba wymienić Oxford (filmowe wnętrza Hogwartu), zamek Alnwick (błonia Hogwartu), czy Goathland w Północnym Yorkshire, gdzie znajdziemy stację kolejową Hogsmadae.

Tekst pochodzi ze strony: https://turystyka.wp.pl/opuscmy-swiat-mugoli-londyn-sladami-harryego-pottera-6208559324341889a Zdjęcia ze stron: https://pxhere.com/en/photo/663885 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warner_Bros_Studio_Tour_London_The_Making_of_Harry_Potter.jpg https://www.maxpixel.net/Warner-Studio-Harry-Potter-Warner-Bros-1132444