C++ OD PODSTAW DO MATURY

Zadanie SL07 - Konwersja liczby z dowolnego systemu na dziesiętny w arkuszu kalkulacyjnym

Zagadnienia: konwersja liczb, reszta z dzielenia, funkcje
Z dowolnego na dziesietny arkusz

Przykładowe rozwiązania

Skorzystaj z rozwiązania tylko w celu porównawczym. Skopiowanie gotowego rozwiązania niczego nie wniesie w Twój proces poznawczy.

Z dowolnego na dziesietny arkusz

Zdjęcie w nagłówku - Museum Madame Tussaud (Londyn)

Żródło: https://pixabay.com/pl/photos/madame-tussaud-pani-tussaud-1473243/ (publikowane na wolnych licencjach)

Muzeum Figur Woskowych (ang. Madame Tussauds) – muzeum figur woskowych znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia, założone w 1835 przez Marie Tussaud (1761-1850) w Londynie.

Marie Tussaud (właśc. Marie Grosholtz) przybyła w 1835 do Londynu z woskowymi odlewami głów zgilotynowanych w czasie rewolucji francuskiej arystokratów m.in. Marii Luizy, księżniczki de Lamballe (ostatni wykonała 8 lat przed śmiercią), które to stały się zalążkiem olbrzymiej kolekcji figur woskowych (obecnie Madame Tussauds prezentuje naturalnej wielkości figury gwiazd filmu, muzyki, sportu i założyła pierwszą wystawę przy Baker Street, przeniesioną w 1884 przez jej wnuka do obecnej siedziby na Marylebone Road).

Tekst pochodzi ze strony: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Figur_Woskowych_Madame_Tussaud_w_Londynie Zdjęcia wykorzystane w galerii: https://pixabay.com/pl/images/search/wax%20museum/ https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marilyn_Monroe_Wax_Statue_in_Madame_Tussauds_London.jpg